Jak wybrać etykieciarkę

Gdzie i jak będę używać etykieciarki? W domu czy w pracy?

Modele etykieciarek można zasadniczo podzielić na dwie grupy: do osobistego lub profesjonalnego (przemysłowego) zastosowania. Z tym wiąże się dalszy podział na typy, jako że urządzenia do użytku domowego nie muszą być wyposażone w tak dużo specyficznych funkcji, jak te, które są wykorzystywane w środowisku roboczym (magazyny, centra logistyczne). Pierwszą rzeczą, nad którą musimy się zatem zastanowić, jest to, gdzie i jak będziemy korzystać z urządzenia.

Jaki typ będzie dla mnie właściwy?

Istnieją zasadniczo trzy typy etykieciarek, które w zależności od specyficznych funkcji można podzielić w następujący sposób: modele do użytku w domu, związanego z niezbyt częstą i niezbyt skomplikowaną eksploatacją oraz modele dostosowane do częstej i specyficznej eksploatacji w pracy.

Etykieciarki mechaniczne

Odznaczają się niską ceną, ponieważ wszystkie ich elementy są mechaniczne — litery i cyfry pod wpływem nacisku odbijają się na taśmie. Nadają się do nieregularnego użytku w domu lub biurze, na przykład do oznaczania segregatorów czy pudeł przechowywanych w piwnicy, na strychu itp.

Etykieciarki elektroniczne

Ich cena jest wyższa, litery i cyfry są najpierw wpisywane na klawiaturze, w którą urządzenie jest wyposażone, dopiero później etykieta jest drukowana. Warto się w nie zaopatrzyć, zwłaszcza jeśli planujemy częściej drukować etykiety, ponieważ w odróżnieniu od modeli mechanicznych, samo drukowanie na nich jest znacznie szybsze. Dla pracowników terenowych przydatne są modele wyposażone w specjalne funkcje. Chodzi tu zwłaszcza o szeroką gamę specjalnych symboli, na przykład dla elektryków, czy wyższą rozdzielczość druku przy drukowaniu kodów kreskowych. Dostępne są też modele z różnymi etui oraz zawieszkami na pasek — umożliwiają one łatwiejsze przenoszenie.

Etykieciarki stołowe

Etykieciarki stołowe mają ważną zaletę, którą jest szybkość pracy. Są one w stanie wydrukować dużą ilość etykiet w krótkim czasie. Klawiatura jest często rozłożona podobnie do tej w komputerze stacjonarnym, dzięki czemu opisywanie etykiet jest znacznie wygodniejsze i szybsze. Umożliwia też wybór różnych szerokości taśm.

Czy możliwe jest podłączenie np. do komputera?

Dostępne są również urządzenia bez klawiatury, które należy podłączyć do komputera. Takie modele spełniają przede wszystkim funkcję drukarki. Są one przydatne zwłaszcza gdy chcemy wydrukować profesjonalne etykiety z elementami graficznymi itp. Projekt etykiety wykonuje się w programie instalowanym na komputerze. Umożliwiają one drukowanie liter w różnych czcionkach, rozmiarach, jak również automatyczne drukowanie etykiet z wcześniej przygotowanych baz danych tekstowych.

Zamów katalog 2018
Bring your rogue buying under control

Tel.: 022 8743265, e-mail: manutan@manutan.pl

Szybkie zamówienie
Kontakty
Tel.: (22) 874 32 65
Fax: (22) 874 32 66

Kontakty